Zero mājas definīcija
Iedomājieties māju, kas ražo tik daudz enerģijas, cik patērē. Izklausās futūristiski, vai ne? Nulles enerģijas māju realitāte ir tāda, ka tā ir izstrādāta, lai līdzsvarotu enerģijas patēriņu ar enerģijas ražošanu, galvenokārt izmantojot atjaunojamos enerģijas avotus, piemēram, saules paneļus. Bet kāpēc tas ir svarīgi?
Ēkas, tostarp mūsu mājas, radīja gandrīz 40% no globālajām oglekļa dioksīda emisijām. Mājas ar nulles līmeni ir atbilde uz šo vides problēmu, kuras mērķis ir samazināt šo ietekmi un censties panākt nulles neto enerģijas rēķinu. Šīs mājas ir ne tikai energoefektīvas. Viņi demonstrē apņemšanos nodrošināt ilgtspējību, apvienojot izcilas ēku sistēmas ar rūpīgi izstrādātiem projektēšanas principiem.
Ikviens neto nulles mājas aspekts, sākot no rūpīga dizaina pasīvai saules enerģijas iegūšanai līdz izcilai izolācijai un augstas efektivitātes logiem, ir vērsts uz optimālu energoefektivitāti, un galvenais mērķis ir saražot tik daudz enerģijas, cik patērē.
Energoefektivitātes plāns
Energoefektīvas mājas izveide nav atkarīga no viena risinājuma, bet ietver virkni stratēģisku lēmumu, kas kopā uzlabo veiktspēju. No izolācijas līdz apkures stratēģijām un viedo māju tehnoloģiju integrācijai katram aspektam ir nozīmīga loma mājas energoefektivitātes uzlabošanā.
Izolācija un termiskie tilti
Izolācijai, kas ir neapdziedāts energoefektīvu māju varonis, ir būtiska nozīme komfortablas iekštelpu vides uzturēšanā. Tas darbojas kā šķērslis siltuma plūsmai, samazinot enerģijas patēriņu un veicinot kopējo mājas energoefektivitāti. Taču izolācija ir daudz vairāk, nekā sākumā šķiet.
Siltuma tilta koncepcija ir būtiska izolācijas sastāvdaļa. Vienkāršiem vārdiem sakot, siltuma tilti rodas, kad siltums tiek pārnests caur vadošu materiālu, radot ceļu siltumam, kas var iekļūt izolācijas slānī. Tas var palielināt enerģijas patēriņu un augstākas enerģijas cenas. Tāpēc, projektējot nulles neto māju, ir ļoti svarīgi pievērsties siltuma tiltiem.
Apkures, dzesēšanas un ventilācijas stratēģijas
Mājās ar nulles neto apkure, dzesēšana un ventilācija ir vairāk nekā tikai komforts. Tie ir neatņemami elementi energoefektivitātes panākšanai. Starojuma grīdas apsilde (RFH) ir viena no stratēģijām, kas ietver ar apsildāmu ūdeni pildītu starojuma cauruļu iestrādāšanu grīdā. Šī sistēma nodrošina ērtu un efektīvu iekštelpu apkuri. Šī sistēma ne tikai piedāvā siltas zemes virsmas, bet arī ir efektīvāka salīdzinājumā ar piespiedu gaisa apkures sistēmām, kurām parasti ir nepieciešama mazāka apkope.
Bet tas nav tikai par to, lai jūsu ģimene būtu silti. Efektīvas dzesēšanas stratēģijas, piemēram, stratēģiski izstrādātas pārkares, ēnojums un jumta logi, var novērst jūsu mājas nepatīkamu karstumu vasaras sezonā. Šīs stratēģijas kopā ar pasīvās saules siltuma ieguves koncepciju var ievērojami samazināt apkures un dzesēšanas sistēmu pieprasījumu.
Viedās mājas tehnoloģiju loma
Viedās mājas tehnoloģijas ir kas vairāk nekā tikai ērtības. Tie ir energoefektīvas dzīves veicinātāji. Pielāgojot iestatījumus atbilstoši vēlmēm, grafikiem un reāllaika datiem, šīs tehnoloģijas nodrošina efektīvu enerģijas izmantošanu, samazinot izšķērdēšanu un samazinot komunālo pakalpojumu rēķinus.
Tomēr to lietderība sniedzas tālāk par vienkāršu lietošanas optimizāciju. Viedās mājas tehnoloģijas nodrošina arī reāllaika datus māju īpašniekiem, ļaujot tiem uzraudzīt un pielāgot savu enerģijas patēriņu. No ierīces un sistēmas veiktspējas pārraudzības līdz temperatūras kontroles optimizēšanai ar viedajiem termostatiem, šīs tehnoloģijas ir ļoti svarīgas, lai sasniegtu mājas enerģijas bilanci nulles līmenī.
Pasīvās mājas principi
Pasīvās mājas principi veido neto nulles mājas dizaina pamatu. Šie principi ietver:
Izcila izolācija, Hermētiska konstrukcija, Augstas veiktspējas logi, Siltuma rekuperācijas ventilācija.
Koncentrējoties uz šiem elementiem, pasīvās mājas projektēšana ievērojami samazina mājas enerģijas pieprasījumu.
Šie principi attiecas ne tikai uz energoefektivitāti. Viņi arī par prioritāti izvirza ērtu iekštelpu dzīvojamo telpu izveidi. Ieviešot nepārtrauktu, izcilu izolāciju ap visu ēkas korpusu, ieskaitot plāksni, sienas un jumtu, šīs konstrukcijas pastiprina siltuma apvalku, samazinot siltuma pārnesi un uzturot stabilu iekštelpu vidi.
Saules enerģijas risinājumi
Saules enerģija ir galvenais spēlētājs atjaunojamās enerģijas spēlē, jo īpaši, ja runa ir par zero mājām. Jumtā uzstādītie fotoelektriskie (PV) paneļi var radīt enerģiju dienas laikā, kompensējot enerģijas patēriņu, ja saules enerģijas ražošana nav iespējama.
Šo saules paneļu elektroenerģijas jauda ir atkarīga no paneļu virsmas laukuma un saņemtās saules gaismas intensitātes. Tipiska neto nulles mājas saules paneļu sistēma var saražot vidēji 1500 kWh mēnesī, padarot saules enerģijas risinājumus par rentablu izvēli mājām ar nulles neto.
Made on
Tilda